INTERIÉROVÉ STÍNĚNÍ:

EXTERIÉROVÉ STÍNĚNÍ:

PARTNEŘI:

Vertikální žaluzie

Ač je nejčastější pro vertikální žaluzie umístění v kancelářích a na pracovištích, tak se nemusíme bát uplatnit svoji invenci a použít je i v méně tradičním prostředí rodinného domu. Zvláště, když v poslední době nám vycházejí vstříct výrobci vertikálních žaluzií a nabízejí přátelštější vzhled a velkou variabilitu. Z vertikálních žaluzií se tak postupně stává praktická i trendy součást domácností.

Proč zvolit vertikální žaluzie?

Vertikální žaluzie jsou velmi ceněné pro příznivou cenu a pro dokonalou možnost regulace propouštěného světla. Lamely lze totiž naklápět a posouvat. Zároveň naše soukromí může zůstat zachováno. Co se ceny vertikálních žaluzií týká, lze je běžně pořídit kolem 600 Kč/m2 (vertikální žaluzie látkové nebo plastové).

Vertikální žaluzie se skládají ze svislých lamel a profilu. Lamely jsou ve spodní části spojené řetízkem. Systémy vertikálních žaluzií se mohou odlišovat způsoby zatahování – například směrem k ovládání, od ovládáné, stahování do středu nebo oponové. Ovládání může být realizováno buď mechanicky (provázkem, řetízkem či tyčkou), nebo motorkem s elektronickým ovládáním, které může být i dálkové.

Montáž vertikálních žaluzií není nikterak složitá a dokonce i jednotlivé lamely se dají v případě poškození jednoduše vyměnit.

Jaký materiál pro vertikální žaluzie?

Chceme-li interiéru dodat útulnost (například v obývacích místnostech a ložnicích), můžeme zvolit vertikální dřevěné žaluzie. Naopak vertikální žaluzie z PVC, které jsou mnohem levnější než žaluzie dřevěné, použijeme patrně nejčastěji v kuchyních a jídelnách. Svoje využití také najdou v pracovnách. Dále se nám nabízí vertikální žaluzie látkové (plátno, konopí, bavlna), hliníkové nebo plastové (polyester, skelné vlákno). Velká je samozřejmě nabídka, co se týče šířky lamel i barevných provedení a případných vzorů vertikálních žaluzií. Můžeme pořídit i duhové varianty, které spolehlivě oživí naši domácnost. Lamely bývají podstatně širší než u horizontálních žaluzií (zhruba 6–12 cm). Dají se poměrně lehce omývat, jsou stálobarevné a dokážou i částečně tepelně izolovat. Některé materiály navíc přináší další vlastnosti jako ohnivzdornost či antistatická úprava. Posledně zmiňovanou vlastnost žaluzií ocení zejména alergici.


Nevíte si rady? Chybí Vám nějaká informace? Zeptejte se v diskusi!