INTERIÉROVÉ STÍNĚNÍ:

EXTERIÉROVÉ STÍNĚNÍ:

PARTNEŘI:

Římské rolety

Římské rolety jsou dalším zástupcem rodiny látkových rolet a tak trochu si berou i něco od záclon. Od klasických látkových rolet jsou na první pohled odlišitelné. Vyznačují se totiž pravidelnými horizontálními (vodorovnými) sklady. Bývají také zhotovované z mnohem lehčích látek, než bývají látky pro klasické látkové rolety. V poslední době získává tento typ rolet do oken velmi na popularitě. Římské rolety totiž působí moderně a dekorativně. Dekorativní funkce je přitom u nich primární.

Římské rolety – princip

Pravidelné sklady na římských roletách, zajišťují plastové či dřevěné tyčky zasunuté do oček přišitých k rubu látky. Většinou se římské rolety používají v povytažené podobě, kdy je sklady tvořeno efektní zřasení. To zajisté ozdobí každý interiér. Není však vyloučeno ani úplné stažení rolety, které zabezpečí dokonalé soukromí. Ovládání římských rolet je většinou zajištěno jednoduchým řetízkovým nebo provázkovým systémem, pomocí kterého můžeme regulovat míru zastínění.

Variabilita římských rolet

Látky pro výrobu římských rolet lze vybírat z obrovského množství typů i vzorování – od lehkých průsvitných, které mohou plně nahradit záclony či závěsy, po bohatě zdobené či s podšívkou, která spolehlivě ukryje kostru.

Kromě toho, že římské rolety v interiéru působí neotřele a vkusně zároveň, je velmi snadná i jejich údržba. Látka se dá většinou sejmout z kostry a vyprat v běžné automatické pračce.

Cena římských rolet

Na rozdíl od klasických látkových rolet pro koupi římských rolety sáhnete o něco hlouběji do kapsy. Cena za římské rolety se přibližně pohybuje kolem 1 800 Kč/m2.


Nevíte si rady? Chybí Vám nějaká informace? Zeptejte se v diskusi!