INTERIÉROVÉ STÍNĚNÍ:

EXTERIÉROVÉ STÍNĚNÍ:

PARTNEŘI:

Venkovní markýzy

Venkovní stínící systémy, honosící se názvem markýzy, se jako stínění užívají tradičně u nebytových prostorů. V poslední době se však používají i v domácnostech jako stínění balkónů, teras či zimních zahrad. Kromě stínění poskytují i ochranu před deštěm, neboť jsou to v podstatě textilní stříšky. Markýzy se vyrábějí v desítkách velikostí, provedení, i barev. Na budovách tvoří velmi výrazný designový prvek, a proto je nutno vybírat důkladně.

Typů venkovních markýz je bezpočet. Můžeme jmenovat například markýzy výsuvné (kloubové či navíjecí markýzy), korbové či sklopné. Na typu markýzy závisí, zda ji jde skládat a chránit tak před nepříznivými vlivy.

Z čeho se markýzy vyrábějí?

Konstrukce markýz bývají z eloxovaného hliníku a potaženy speciální textilií. Tyto tkaniny jsou impregnované, chráněné před UV zářením, upravené proti plísním, stálobarevné a disponují i celou další řadou vlastností. Například antistatickou úpravou, která odpuzuje prach a nečistoty. Díky odolnosti látek nám mohou venkovní markýzy dobře sloužit až po dobu 20 let.

Markýzy se dají ovládat buď ručně nebo za pomoci motorů, které však bývají náchylné k poškození a také jejich cena je významně vyšší. Pro pohodlné je ovládání s elektromotorem ideální. Navíc můžeme naši venkovní markýzu nechat přizpůsobovat podmínkám pomocí nejrůznějších či­del.

Cena venkovních markýz

Venkovní markýzy opět patří k dražším typům stínění, m2 přijde asi na 6000 Kč. Je však nutno brát v potaz, že cena může být u markýz velmi proměnlivá. Záleží na typu konstrukce, rozměrech, kvalitě látek a druhu ovládání.


Nevíte si rady? Chybí Vám nějaká informace? Zeptejte se v diskusi!