INTERIÉROVÉ STÍNĚNÍ:

EXTERIÉROVÉ STÍNĚNÍ:

PARTNEŘI:

Předokenní rolety (Venkovní rolety)

Venkovní rolety, jsou podobně jako venkovní žaluzie, tvořeny lamelami z nejrůznějších materiálů. Neslouží však k částečnému zastínění, nýbrž k úplnému zatemění místností. Lamely totiž nejsou otáčivé. Venkovní rolety proto disponují jen otvory na větrání. Podle systému navíjení se dají rozdělit na rolety nadokenní a předokenní. Vzhledem k tomu, že předokenní systém je praktičtější (snadněji se udržuje), také se ho více využívá a budeme se bavit především o předokenních roletách.

Co předokenní rolety dokážou a jaké zvolit?

Podle finančních možností si můžeme pořídit venkovní předokenní rolety z nejrůznějších materiálů. Z hliníku, mědi, titan-zinku, ale také ze dřeva či PVC. Možná speciální povrchová úprava s ochrannými vrstvami a UV filtrem prodlužuje životnost rolet na dlouhé roky a dokonce zaručuje stálobarevnost. Všechny předokenní rolety přináší velmi dobrou tepelnou izolaci. V zimních měsících nám pomohou snížit tepelné ztráty až o 40%. V létě zase chrání rolety domácnost před přehrátím. Kromě toho předokenní rolety chrání před nežádoucími vnějšími vlivy jako je například hluk a prach, stráží soukromí a samozřejmě především stíní. Předokenní rolety také znesnadňují vloupání, neboť jsou opatřeny pojistkami proti vytáhnutí zvenčí. V neposlední řadě nesmíme zapomenout, že díky předokenním roletám se nám významně zvýší životnost oken, které jsou chráněny.

Ovládat se dají venkovní předokenní rolety buď manuálně (šňůra, tyč s klikou), nebo elektromotorem. Ty nejmodernější můžeme ovládat dokonce dálkově či na samospouštěcí či­dla.

Cena venkovních rolet

Cena venkovních předokenních rolet se pohybuje již od 2000 Kč/m2 . Kromě toho musíme počítat například s výdajem za ovládací motorek (tj. investice okolo 3500 Kč).


Nevíte si rady? Chybí Vám nějaká informace? Zeptejte se v diskusi!