INTERIÉROVÉ STÍNĚNÍ:

EXTERIÉROVÉ STÍNĚNÍ:

PARTNEŘI:

Látkové rolety

Látkové rolety již poměrně dlouhý čas patří k nejběžnějším způsobům stínění interiérů. Dříve však tyto vnitřní rolety bývaly poměrně nevzhledné. Tyto doby jsou však naštěstí již pryč. Dnes látkové rolety zastanou jak stínění, tak se mohou stát i vkusným designovým prvkem našeho interiéru.

vnitřních roletách do oken obecně můžeme říci, že se snadno udržují a v interiéru se dají používat buď samostatně anebo je možné je doplnit závěsy či záclonami. Vhodné jsou pro každý typ interiéru, a to nejen proto, že je běžně dostupná velmi široká paleta materiálů, ale zároveň se hodí se pro všechny typy oken (dřevná, hliníková i plastová okna). Navíjecí zařízení se namontují přímo do okenního křídla a ovládají se pouze šňůrkou či řetízkem. Ty nejmodernější vnitřní rolety pružinami s možností aretace anebo se mohou ovládat elektronicky. Nejluxusnější a nejrafinovanější varianty roletových mechanismů se pak dají vybavit dokonce i časovačem či světelným čidlem, které stáhne okenní rolety vždy v tu dobu, kdy budete chtít.

Výběr látkových rolet podle gusta

Látkové rolety se vyznačují širokým spektrem propustnosti – od velmi světelných až po zcela minimální průnik světla (látkové rolety zastiňující, zatemňující). Látky do vnitřních rolet také přináší širokou dekorativní paletu. Lze sehnat téměř jakoukoliv barvu a rolety tak sladit se zbytkem bytového textilu či jinými prvky interiéru. Nemusíme se bát ani rozličných vzorů, se kterými se látkové rolety vyrábějí. Můžeme si vybírat například z jednoduchých konzervativních proužkových vzorů nebo naopak ze zdobných květinových retro vzorů. Každý zkrátka může najít pro sebe tu ideální látkovou okenní roletu. Je dobré jen pamatovat, že drobný vzor opticky zvětšuje plochu.

Výhody látkových rolet

Látkové rolety v sobě spojují několik zásadních výhod – mají jednoduchou konstrukci, nízkou cena a snadnou údržbu. Vnitřní látkové rolety lze pořídit zhruba od 700 Kč/m2. Údržba rolet je velmi nenáročná – nasucho je můžeme vyčistit například vysavačem.

Alternativou klasických látkových okenních rolet jsou bambusové rolety a stále oblíbenější římské rolety.


Nevíte si rady? Chybí Vám nějaká informace? Zeptejte se v diskusi!