INTERIÉROVÉ STÍNĚNÍ:

EXTERIÉROVÉ STÍNĚNÍ:

PARTNEŘI:

Japonské stěny

Japonské stěny představují druh stínění domácností, které poslední dobou zažívá rozmach podobně jako římské rolety. Japonské posuvné stěny však nenabízí jen ochranu proti slunci, ale rovněž je možné je využít jako rafinované a atraktivní optické dělení prostoru. To ocení majitelé velkých vzdušných bytů i ti co jen chtějí oddělit například pracovní kout. Pomocí japonských stěn můžeme do interiéru vnést zcela nový, nezvyklý a především vysoce estetický prvek.

Výhodou japonských stěn v oblasti stínění je, že dokážou efektivně zastínit velmi velké plochy. Nevýhodou pak je prostorová náročnost, kdy musíme mít vedle okna prostor alespoň pro jeden panel.

Japonské stěny – princip

Japonské stěny se obvykle skládají z několika posuvných panelů, ukotvených ve vodících lištách. V profilu může být standardně 2–5 drážek. Látka bývá připevněna k pojezdům v drážkách obvykle suchým zipem, v dolní části je pak vždy tunýlek se závažím, které udržuje jednotlivé segmenty napnuté. Panely lze skládat či shrnovat – buďto od středu anebo na levou či pravou stranu. K přednostem japonských posuvných stěn si můžeme přiřadit rychlou montáž, snadnou obsluhu a bezpochyby originální a zvláště elegantní design. V neposlední řadě také snadnou snadnou údržbu. Látku lze jednoduše odepnout a vyprat.

Vzhled japonských posuvných stěn

Na výsledném vzhledu japonské stěny má přirozeně největší podíl materiál, z něhož jsou vyrobeny panely. Panely japonských posuvných stěn mohou být tvořeny takřka libovolnou látkou nebo být třeba z papíru či plastu. Síla tkví také v použití různých kombinací materiálů – silné a průsvitné, vzorované a čisté a podobně. Populární jsou také malované, potiskované či vyšívané panely japonských stěn.

Cena japonských stěn

Japonské posuvné stěny vzhledově určitě patří k luxusnějšímu vybavení domácnosti, avšak cena za m2 se pohybuje již kolem 1500 Kč.


Nevíte si rady? Chybí Vám nějaká informace? Zeptejte se v diskusi!