INTERIÉROVÉ STÍNĚNÍ:

EXTERIÉROVÉ STÍNĚNÍ:

PARTNEŘI:

Sítě proti hmyzu

Sítě proti hmyzu nejsou úplně typickým zástupcem stínících prostředků, ale také se nás snaží ochránit. Místo slunečních paprsků či hluku však chrání domácnost od neodbytného hmyzu. Uplatní se především v horkých letních měsících a v blízkosti vodních ploch a jsou určitě lepší možností ochrany než chemické insekticidy. Sítě proti hmyzu je možno instalovat jak do oken, tak do dveří.

Materiál a instalace sítí proti hmyzu

Síťe proti hmyzu se nejčastěji vyrábí z PVC s UV úpravou či ze sklolaminátového vlákna potaženého plastem. Vybírat můžeme sítě v mnoha barvách – v bílé, černé, hnědé a „neviditelné“ barvě. Pro rámy se nejčastěji používá hliníkových profilů, sladěných s barvou oken. Co se týče konstrukce, mohou být sítě proti hmyzu rolovací, pevné, plisé či rozevíratelné. Poslední variantu ocení zvláště rodiny s dětmi nebo domácími mazlíčky, neboť je možno jimi projít bez použití rukou.

Instalace sítí proti hmyzu se většinou dá podle přibaleného návodu zvládnout svépomocí – stačí je buď přišroubovat, anebo přilepit.

Cena sítí proti hmyzu

Dražší varianty sítí proti hmyzu se pohybují v řádu 2000–3000 Kč/m2, levnější pak mezi 300–1000 Kč/m2 . Na skladech bývají sítě proti hmyzu pro všechny standardní rozměry dveří i oken, není však problém je vyrobit i na zakázku v atypickém tvaru i velikosti.


Nevíte si rady? Chybí Vám nějaká informace? Zeptejte se v diskusi!